مدیریت یکپارچه در حوزه میراث فرهنگی برای شرق مازندران ایجاد می شود

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از برنامه ریزی ها برای ایجاد مدیریت یکپارچه در حوزه میراث فرهنگی در شرق مازندران خبر داد. محمد حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور، امروز پنجشنبه 20 دی 97 از برخی مناطق گردشگری و اماکن فرهنگی تاریخی در شرق استان مازندران بازدید به عمل آورد.

در این بازدیدها که علی محمد شاعری نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی، سیف الله فرزانه مدیرکل میراث فرهنگی این استان و تعدادی از مسئولان محلی نیز حضور داشتند، تصمیمات بسیار خوبی برای هر سه حوزه مأموریت های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در شرق مازندران اتخاذ شد.

طالبیان به همراه تعدادی از مسئولان استان مازندران از منطقه نمونه گردشگری سرخ او خلیل شهر در شهرستان بهشهر، پایان مرمت معبر سنگ فرش سد تاریخی و همچنین ساخت و سازهای غیر مجاز در پایگاه جهانی باغ عباس آباد و نیز از منطقه نمونه گردشگری توسکا چشمه بازدید به عمل آورد.

معاون میراث فرهنگی کشور در حاشیه این بازدید ها در گفت گو با خبرنگاران گفت: «شرق مازندران جاذبه های خوبی دارد در شرق مازندران هم از لحاظ تاریخی و هم از لحاظ گردشگری شاهد جاذبه های زیبا و ظرفیت های خوبی هستیم. در این سفر قرار شد موضوعات را پیگیری کنیم و آن ها را در شورای معاونان سازمان میراث فرهنگی مطرح کنیم تا در باره آن ها تصمیم گیری شود و در سفر معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گر شگری به این منطقه، این تصمیمات عملیاتی شود.»

طالبیان گفت: «در این سفر در هر سه حوزه مأموریتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصمیمات خوبی اتخاذ شد از جمله این که بازارچه صنایع دستی با همکاری شهرداری در این منطقه ایجاد شود.»

او افزود: «ساماندهی باغ تاریخی عباس آباد و سایر باغات تاریخی در شرق مازندران و تبدیل آن ها به یک فضای زیبای گردشگری از دیگر موضوعات این سفر بود.»

معاون میراث فرهنگی کشور خاطر نشان کرد: «برنامه ریزی برای ایجاد مدیریت یک پارچه در حوزه میراث فرهنگی در شرق مازندران یکی از مهمترین موضوعاتی بود که در این سفر مورد توجه قرار گرفت و به زودی این موضوع در شرق مازندران تحقق خواهد یافت.»

مدیریت یکپارچه در حوزه میراث فرهنگی برای شرق مازندران ایجاد می شود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top