راهنمای سفر نوروزی در ایران

راهنمای سفر نوروزی در ایران، شاید بتواند به شما مقصدهای گردشگری خوبی را پیشنهاد بدهد تا در ایام نوروز پس از تحویل سال بتوانید به این مکان ها سفر کنید. و به خوبی از سفر نوروزی خود لذت ببرید.

ایران کشوری 4 فصل می باشد و در فصل بهار نیز بسیاری از نقاط این کشور می تواند بهترین گزینه برای سفر نوروزی باشد. اما در این مقاله قصد داریم به شما چند پیشنهاد بدهیم تا در صورتی که تصمیم به سفر نوروزی گرفتید بتوانید به این مکان ها سفر کنید.

بستگی دارد که شما چه انتظاری از سفر نوروزی خود دارید، علاقه دارید به طبیعت بروید، از آثار تاریخی دیدن کنید و یا …..

ایلام

در بهار این استان چهره منحصر به فردی به خود می گیرد و شما می توانید نهایت لذت را از این منطقه ببرید. این استان در دل خود دو قوم لر و کرد را جای داده است که هرکدام از آنها دارای آیین و رسوم مخصوص خود برای برپایی نوروز می باشد. بی شک سفر نوروزی به این استان می تواند بسیار جالب باشد. در کنار این آیین و رسوم، شما می توانید از زیبایی های طبیعی و آب و هوای بکر این منطقه سینه خود را پر کنید. در این استان یکی از زیباترین طبیعت گردی یعنی تنگه ها وجود دارد و شما با سفر به این منطقه می توانید از تنگه بهرام چوبین، رازیانه و زینگان بازدید کنید.

 

اصفهان

اِصفَهان یا اِسپَهان شهری باستانی در مرکز ایران است. این شهر مرکز استان اصفهان و نیز مرکز شهرستان اصفهان است. اصفهان سومین شهر پرجمعیت ایران است و پس از تهران و مشهد بوده و بیشتری آمار جذب گردشگران را پس از مشهد دارد.

یکی از زیباترین شهرهای ایران و مقصد بیشتر گردشگران داخلی و خارجی است. سالانه میلیون‌ها گردشگر از اصفهان بازدید می‌کنند که بیشتر این بازدیدها در فصل بهار و به ویژه در ایام نوروز صورت می‌گیرد. بیشتر شهرت اصفهان، علاوه بر هوای معتدل آن، آثار تاریخی بجا ماندن از سده‌های گذشته (بخصوص از دوران صفویان) و گذر رودخانه زاینده رود از میان آن است. متاسفانه در چند سال اخیر به دلیل ارسال آب زاینده رود به شهرهایی همچون قم و یزد در برخی ماه‌های سال رودخانه زاینده رود خشک است که این مسئله هم از زیبایی اصفهان و هم از لطافت هوای آن کاسته است.

اردبیل

این استان نیز در این فصل زیبا می تواند یکی از گزینه های جذاب برای سفر نوروزی باشد. آب و هوای بی نظیر آن و وجود آبگرم های فراوان در این منطقه که خواص دارویی و پزشکی نیز دارند. می تواند تجربه لذت بخشی از سفر نوروزی برای شما به ارمغان بیاورد.

آذری زبان های ایران بسیار مهمان نواز می باشند و زمانی که شما به عنوان مهمان یا مسافر وارد شهر آنها می شوید سعی می کنند تا بهترین خدمات را به شما ارائه بدهند.

 

یزد

یزد شهر بادگیرها می باشد. در فصل بها همراه با وزش بادهای بهاری، قدم زدن در این شهر لحظات بی نظیری را برای شما می سازد. یزد با بافت معماری خاص خود که در ول این همه سال تغییری نکرده است برای بیشتر افرادی که در شهرها زندگی می کنند می تواند یک مقصد جذاب برای سفر نوروزی باشد.

رفتن از شهرهای شلوغ و پرجمعیت، استراحت در روزهای بهاری در یزد، برای همه اشخاصی که به دنبال آرامش می باشند، توصیه اکید می شود. در کنار لذت بردن از این آب و هوا و آرامش، شما می توانید از تمامی قسمت های شهر که چهره بی نظیری دارد، نهایت لذت را ببرید.

 

تبریز

تا به حال در ایام نوروز به این شهر سفر کرده اید؟ شهری بدون ترافیک و آلودگی که می تواند سفر نوروزی شما را تبدیل به خاطره ای فراموش نشدنی کند. در ایام نوروز در این شهر مراسم های مختلفی برگزار می شود که شما می توانید با حضور در آنها با فرهنگ و آیین مردم این شهر آشنا شوید. اما مهمترین نکته در رابطه با سفر به تبریز، لذت بردن از غذاهای بی نظیر این شهر می باشد. تنوع غذایی بالایی دارند و شما با هر نوع سلیقه ای می توانید خوشمزه ترین غذای عمر خودتان را در این شهر میل کنید. غذاهایی همچون کوفته تبریزی بسیار معروف می باشد اما پیشنهاد ما به شما خوردن آش دوغ و کباب های بی نظیر بناب می باشد.

 

تهران

شاید تعجب کنید که چرا تهران برای سفر نوروزی؟ اما واقعا تهران می تواند یکی از گزینه های سفر نوروزی باشد. در ایام نوروز این شهر به طور کلی چهره ش تغییر می کند و به شکل دیگری می شود. دیگر از آن ترافیک های وحشتناک خبری نیست. آلودگی هوا به کمترین میزان خود می رسد. شما می توانید از آثار تاریخی و موزه ها و دیگر اماکن دیدن کنید. و از تهران خلوت لذت ببرید.

اگر می خواهید بیشتر درباره ی سفر به تهران و گردشگری در تهران بدانید کلیک کنیدسفر به تهران

در ایام نوروز تقریبا کلیه شرکت ها و اداره ها تعطیل می باشند و بیشتر افراد برای سفر به دیگر شهرها می روند. در این زمان تهران آرامش خاصی دارد. در کنار تمامی آثار تاریخی شما می توانید از جاذبه های طبیعی این شهر نیز لذت ببرید و در درکه و دربند پیاده روی کنید و از اتمسفر بی نظیر آنجا استفاده کنید.

راهنمای سفر نوروزی در ایران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top